Twarda woda w salonie fryzjerskim? Uciekaj!

Twarda woda w salonie fryzjerskim? Uciekaj!

Opublikowano 26/09/2018

Chcesz mieć lepszą wodę w domu? Skontaktuj się z nami »

Codzienna pielęgnacja ciała, twarzy i włosów wymaga kontaktu z wodą. Dotyczy to zarówno zabiegów domowych jak i profesjonalnych. A zwłaszcza tych drugich, ponieważ sporo kosztują i oczekujemy po nich efektu WOW! Tymczasem twarda woda u fryzjera może cały ten efekt zepsuć …

Twarda woda zawiera dużą ilość minerałów. Ich ilość może być różna w zależności od województwa, ale w większości miast w Polsce woda jest twarda, czyli zawiera dużą ilość wapnia i magnezu. Chociaż minerały z twardej wody nie są szkodliwe dla zdrowia, mogą niszczyć powierzchnię włosów, tworząc problematyczne kompozyty z minerałów. Co dzieje się z włosami, jeśli do ich pielęgnacji używa się twardej wody?

beautiful 2405131 1280

Włosy źle się układają

Gdy włosy są myte twardą wodą, bardziej się plączą, są trudne do rozczesania i codziennego szczotkowania. Supły utrudniają również dokładne umycie włosów, ponieważ drobinki szamponu i odżywek pozostają w pasmach, powodując przetłuszczenie. Co gorsza, z każdym myciem problem się pogłębia… Temat niesfornych włosów dotyczy nie tylko głowy i fryzjerów ale i męskiego zarostu oraz barberów – twarda woda powoduje, że brody i wąsy są mniej podatne na układanie i mają tendencję do nadmiernego kręcenia.

pink hair 1450045 1280

Włosy są suche i matowe

Jeśli masz suche włosy, nawet po zastosowaniu olejków pielęgnacyjnych i odżywek bez spłukiwania, problem leży najprawdopodobniej w twardej wodzie. Substancje chemiczne obecne w twardej wodzie pozbawiają włosy naturalnych olejków, przez co są suche, mają chropowatą fakturę, są wyblakłe i bez życia. Co ciekawe, te same problemy dotyczą sierści domowych pupili. Kąpiąc psa czy kota w twardej wodzie, po wysuszeniu poczujemy pod palcami szorstką, skręconą sierść, zamiast miłego futerka. Twarda woda powoduje także szybsze blaknięcie włosów farbowanych.

cat 1045782 1280

Masz łupież

Łupież jest jednym z najczęstszych problemów występujących w wyniku kontaktu z twardą wodą. Substancje chemiczne znajdujące się w twardej wodzie powodują, że szampony i odżywki nie mogą się całkowicie wypłukać, co sprawia, że ​​wierzchnia warstwa skóry łuszczy się.

Włosy wypadają

Mycie włosów twardą wodą powoduje, że włosy stają się cieńsze, co może być powodem stopniowej utraty włosów. Przerzedzenie włosów wynika z dużej zawartości minerałów w wodzie, osadzających się u nasady włosów. Stopniowo mieszek włosowy jest zapychany twardą warstwą niewypłukanych minerałów i zmniejsza się jego średnica, przez co włos wyrasta z niego cieńszy lub nie wyrasta wcale.

girl 1245773 1280

Salony fryzjerskie ratują się przed twardą wodą stosując specjalistyczne kosmetyki o formule zmiękczającej ale jest to tylko pośredni sposób na ominięcie problemu. Najlepiej pozbyć się trwale wapnia i magnezu z wody używanej do wykonywania zabiegów. Wystarczy zamontować zmiękczacz wody i wówczas pielęgnacja skupiająca się na walce z twardą wodą będzie zupełnie niepotrzebna, a kosmetyków zużyje się zdecydowanie mniej. To oszczędność i dla salonu i dla klienta!

powrót do bieżących aktualności

Wyślij zapytanie
_Common.PrivatePolicyAccept