Twarda woda szkodzi Twojemu podgrzewaczowi

Twarda woda szkodzi Twojemu podgrzewaczowi

Opublikowano 24/11/2016

Chcesz mieć lepszą wodę w domu? Skontaktuj się z nami »

Urządzenia w Twoim domu nie są tanie, więc jako właściciel domu, dbasz o ich kondycję. Możesz przedłużyć żywotność urządzeń, zwłaszcza tych, które mają kontakt z wodą, jeśli będziesz zwracać uwagę na jakość i twardość wody płynącej w Twojej instalacji.

Sprzęt w domach z twardą wodą, które nie korzystają ze zmiękczacza, służy krócej, działa gorzej i kosztuje domowników więcej. Dotyczy to w szczególności kosztów eksploatacji podgrzewacza wody. Domy w całym kraju mają twardą wodę i wiele osób płaci więcej za obsługę urządzeń gospodarstwa domowego ze względu na zwiększone koszty energii, częstsze naprawy, wymiany części lub większe zużycie detergentów lub mydeł do działania z użyciem twardej wody. Zmiękczacz wody może mieć pozytywny wpływ na koszty energii i Twój portfel - szczególnie jeśli chodzi o rachunki za energię i podgrzewacz wody.

money 605075 1280

Twarda woda a awarie podgrzewacza wody

Niezależnie od tego, czy masz grzejnik gazowy, czy elektryczny, oba typy urządzeń będą działały lepiej i zużyją mniej energii, gdy będziesz mieć zmiękczoną wodę. W podgrzewaczu wody gazowej, osad z twardych minerałów osiądzie na dnie zbiornika i utworzy warstwę, przez którą ciepło będzie musiało przejść, aby podgrzać wodę. Z czasem warstwa ta będzie grubsza, zmniejszając wydajność podgrzewacza i zwiększając koszty przez dłuższe cykle ogrzewania i ograniczanie zdolności urządzenia do podgrzewania wody. Podobnie w przypadku elektrycznego podgrzewacza wody, kamień z twardych minerałów osadza się na elementach grzejnych, a także na dnie zbiornika. Analogicznie, wynikiem jest obniżona wydajność, wyższe koszty eksploatacji, zmniejszona zdolność do funkcjonowania, a nawet uszkodzenia.\

tool 2663036 1280

Jak pozbyć się twardej wody?

Niektórzy próbują osuszać i oczyszczać z osadów podgrzewacz wody, ale to żmudne zajęcie, które nie daje gwarancji skuteczności. Najlepszą linią obrony jest zamontowanie wydajnego i skutecznego zmiękczacza wody w Twoim domu, aby usunąć minerały powodujące nagromadzenie osadów z kamienia. Wysokowydajny podgrzewacz wody lub jakiekolwiek inne urządzenie tego typu nie będzie działać optymalnie, jeśli woda, z której korzysta, jest dla niego szkodliwa. Dobór odpowiedniego zmiękczacza, który przystosuje wodę do bezpiecznej pracy z podgrzewaczem, pomoże przedłużyć jego żywotność i zdolność do wydajnej pracy. Jednocześnie pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za energię. A to tylko niektóre z licznych zalet zmiękczania wody!

tap 791172 1280

powrót do bieżących aktualności

Wyślij zapytanie
_Common.PrivatePolicyAccept