Po co w zmiękczaczu jest Wi-Fi?

Po co w zmiękczaczu jest Wi-Fi?

Opublikowano 23/08/2018

Chcesz mieć lepszą wodę w domu? Skontaktuj się z nami »

Zmiękczacz do niedawna miał tylko 1 zadanie – usuwać z wody twardość i sprawiać, że będzie miękka w całym domu. Tak było od 1925 roku, kiedy to Lynn Lindsay – założyciel firmy EcoWater w USA - wynalazł pierwszy na świecie zmiękczacz wody. Od tego czasu urządzenia zmiękczające wodę ewoluowały, ale bez wpływu na główną funkcję. Ulegały stopniowej miniaturyzacji, były wyposażane w coraz bardziej innowacyjną elektronikę wpływającą na wydajność urządzenia, ulepszano materiał obudowy ale zastosowanie pozostawało bez zmian – zmiękczanie wody i nic poza tym.  W 2015 EcoWater poszedł o krok dalej i rozpoczął na świecie erę zmiękczacza inteligentnego.

ThinkstockPhotos 178841690

Pod nazwą eVOLUTION pojawiła się linia urządzeń, która nie tylkousuwa z wody jony wapnia i magnezu, le też pomaga racjonalnie gospodarować wodą w domu. EcoWater jako firma działająca w branży wodnej, jest od lat zaangażowana w promowanie wiedzy na temat oszczędnego zużycia wody w domu, w rolnictwie i w przemyśle.

Zmiękczacze eVOLUTION, wyposażone w moduł WiFi o nazwie Hydrolink Plus®, udostępniają szereg funkcji, które uświadamiają użytkownikowi jak kształtuje się jego zużycie wody, alarmują, gdy zużycie wody jest za duże, znacznie ułatwiają czynności serwisowe i co więcej – pomagają mniej eksploatować cenne i nieustannie kurczące się zasoby wody w środowisku.

3 4 view family eVOLUTION without refiners

Co daje zmiękczacz z WiFi właścicielowi urządzenia?

Wraz z wbudowanym modułem WiFiHydrolink Plus®, użytkownik zmiękczacza eVOLUTION otrzymuje dostęp do panelu online. W panelu w postaci liczb i intuicyjnych wykresów zaszyte są ważne informacje:

  • Zużycie wody do wyboru w ujęciu dziennym, tygodniowym, miesięcznym lub rocznym oraz to, ile litrów wody, w jakim czasie się przelewa, daje ogólny obraz tego, jak kształtuje się zużycie wody w domu. Co innego podejrzewać, kiedy i ile wody wykorzystujemy każdego dnia, a co innego zobaczyć to czarno na białym. Niestety, często zerknięcie na liczby i szybujące w górę wykresy okazuje się niemiłym zaskoczeniem… Ale pamiętajcie, że to tylko złe dobrego początki – świadomość problemu jest pierwszym krokiem, żeby uzdrowić sytuację i oszczędniej korzystać z wody!
  • Dobrowolne powiadomienia SMS lub e-mail o nagłym, dużym wzroście przepływu wody pozwalają na czas wyłapać wycieki wody w domu i je naprawić, zanim dojdzie do domowej katastrofy (finansowej i budowlanej).
  • Zmiękczacz stoi zwykle w piwnicy lub kotłowni, więc na co dzień nie myślimy o tym, ile dobrego dla nas robi. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to okresowe dosypanie soli do zbiornika zmiękczacza. Ale z modułem WiFi o tym też nie musisz myśleć. Gdy sól będzie się kończyć, eVOLUTION poinformuje Cię z wyprzedzeniem SMSem lub e-mailem, żeby na najbliższą listę zakupów wpisać sól w tabletkach.
  • Hydrolink Plus® oznacza możliwość zdalnego komunikowania się ze zmiękczaczem z dowolnego miejsca. Warunkiem jest tylko dostęp do internetu. To oznacza, że użytkownik może zerknąć na wykresy o każdej porze dnia i nocy, a przypisany do urządzenia serwisant ma możliwość wglądu w parametry pracy (tylko za uprzednim przyzwoleniem klienta) jeszcze przed wizytą serwisową. Jeśli użytkownik wyrazi zgodę, urządzenie może nawet samo zgłosić konieczność wizyty serwisowej i dać znać obu stronom, że coś mu dolega. To się nazywa wygoda!

famiglia6

Co daje zmiękczacz z WiFi serwisantowi?

Za uprzednim pozwoleniem właściciela zmiękczacza, firma uruchamiająca i serwisująca urządzenie może mieć zdalny wgląd w wybrane funkcje zmiękczacza. To oznacza szereg korzyści podczas prac serwisowych:

  • Zmiękczacz eVOLUTION dzięki modułowi WiFi można obsługiwać zdalnie, dzięki czemu bez ruszania się z domu można wykryć niegroźną usterkę, np. zmienione ustawienia w sterowniku i również zdalnie – naprawić ją. I po problemie!
  • Aby urządzenie podlegało gwarancji, konieczne są regularne przeglądy techniczne. Z wbudowanym modułem WiFi datę można wykreślić z podręcznego kalendarza – urządzenie samo o tym przypomni SMSem lub mailem.
  • Moduł WiFi udostępnia serwisantowi informacje, które pozwalają na szybką identyfikację problemu i znacznie skraca czas prac serwisowych. To funkcja przydatna zwłaszcza wtedy, gdy dojdzie do pomyłki np. w ręcznej obsłudze urządzenia, albo gdy na czas nie dosypano do zmiękczacza soli tabletkowanej.
  • Zdalna informacja od zmiękczacza o kończącej się soli oznacza, że materiał eksploatacyjny może być dostarczony pod drzwi klienta przez serwisanta – bez konieczności specjalnej wizyty w sklepie budowlanym lub w hurtowni chemicznej.

iphone 3566282 1280

Co daje zmiękczacz z WiFi środowisku naturalnemu?

Dla środowiska zmiękczacz wody to korzyść sama w sobie. Miękka woda w domu ogranicza zużycie detergentów nawet o 60%, co oznacza że ogranicza się także ilość odpadów pochodzących ze zużytych środków chemicznych i wodę służącą do ich wyprodukowania. Woda pozbawiona twardości jest dużo bezpieczniejsza dla urządzeń AGD, więc wymienia się je rzadziej i znowu oszczędza się wodę na etapie produkcji. To ogólne plusy zmiękczonej wody. Wbudowany moduł WiFi oznacza dodatkową korzyść dla naszego drogocennego środowiska – bardziej świadome użycie wody w domach. Kolorowe wykresy i liczby prezentujące często zbyt wysokie wartości przemawiają do wyobraźni bardzo wyraźnie i uczą, że woda jest cenna. Dosłownie i w przenośni. To wiedza potrzebna zarówno dorosłym, jak i młodszemu pokoleniu - dzieci, które wyrastają w duchu oszczędnego gospodarowania zasobami środowiska, będą powielały dobre wzorce w swoim otoczeniu.

AdobeStock 102764595

powrót do bieżących aktualności

Wyślij zapytanie
_Common.PrivatePolicyAccept