Jak woda działa na skórę?

Jak woda działa na skórę?

Opublikowano 16/08/2016

Chcesz mieć lepszą wodę w domu? Skontaktuj się z nami »

Czysta i zdrowa woda jest na wagę złota. Potrzebuje jej cały organizm. To na skórze widać na pierwszy rzut oka, czy dostarczasz sobie wystarczająco dużo wody. Na początek prześledźmy najważniejsze fakty na temat wody:
  • Woda jest istotnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Nic dziwnego, skoro około 50-70% naszego ciała składa się z wody. Dotyczy to skóry, tkanek, komórek i narządów wewnętrznych.
  • Picie odpowiedniej ilości wody chroni przed odwodnieniem, czyli stanem, w którym ciało nie ma wystarczającej ilości wody, aby móc podtrzymać funkcje życiowe,
  • Woda usuwa toksyny i zanieczyszczenia z organizmu,
  • Woda spełnia ważne zadanie transportu wszystkich składników odżywczych z pożywienia i dostarczania przyswajalnych elementów do komórek przez układ limfatyczny,
  • Brak wody w organizmie może powodować zaparcia, astmę, alergie, nadciśnienie, migreny i wiele innych problemów zdrowotnych.
  • Każdego dnia tracimy wodę przez pot, mocz, oddychanie i pracę jelit. Ważne jest więc, aby uzupełniać wodę pitną i spożywać napoje oraz produkty zawierające wodę.
  • Instytut Medycyny ustalił, że dzienne spożycie wody odpowiednie dla mężczyzn wynosi ok. 3 litrów a dla kobiet ok. 2,2 litra.

bottle 2553215 640

Jak woda wpływa na cerę i skórę ciała?

Podobnie jak inne elementy naszego ciała, skóra również składa się z licznych komórek, które wymagają wody, aby działać poprawnie. To tylko niektóre korzyści płynące z wody na skórę:

1. Woda ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania optymalnej wilgotności skóry i dostarczenia niezbędnych składników odżywczych do jej komórek. Uzupełnia tkanki skóry i zwiększa jej elastyczność. Pomaga to opóźnić oznaki starzenia się, takie jak zmarszczki i drobne bruzdy.

2. Woda jest idealnym zamiennikiem kosztownych zabiegów przeciw starzeniu się. Utrzymuje skórę dobrze uwodnioną i lśniącą, a tym samym wzmacnia cerę. Dla miękkiej i delikatnej skóry, wypicie odpowiedniej ilości wody jest ważniejsze niż smarowanie się kremami do stosowania miejscowego.

3. Picie wystarczającej ilości wody przeciwdziała chorobom skóry, takim jak łuszczyca i egzema. Zwiększa także tempo przemiany materii i poprawia działanie układu trawiennego przez skuteczniejsze wypłukiwanie toksyn z organizmu. To z kolei daje Ci zdrową i świeżą skórę.

4. Przyjemnie chłodny prysznic oraz relaksująca kąpiel uspokajają nerwy i redukują stres, który może odbijać się na Twojej skórze. Najlepiej zanurz całe ciało w zimnej wodzie przez 2 do 3 minut, aby odmłodzić skórę. Zbyt długi kontakt skóry z wodą może pozbawić ją naturalnych olejków, więc nie należy za dużo czasu spędzać w kąpieli lub pod natryskiem.

5. Kąpiel w zimnej wodzie eliminuje zaczerwienienie skóry i przystosowuje skórę do łatwego nakładania makijażu. Po otwarciu porów przez mycie ich w ciepłej wodzie, można je następnie uszczelnić przez ochlapanie zimną wodą. Zimna woda zwęża pory i zapobiega ich zatykaniu. Zmniejsza więc ryzyko trądziku.

6. Kompres z zimnej wody może również przyczynić się do zmniejszenia stanu zapalnego oczu. Gdy woda odparowuje ze skóry, jej powierzchnia staje się naturalnie chłodniejsza. Ochlapanie zimną wodą oczu może również zmniejszyć ich obrzęk. Na tej zasadzie działa wiele preparatów leczniczych do oczu.

7. W dawnych czasach ludzie z Europy Wschodniej często odwiedzali łaźnie, gdzie ich skóra poddawana była detoksykacji i naprężaniu. Zabieg obejmował sesję w pomieszczeniu z gorącą parą, a następnie zanurzenie się w zimnej wodzie, aby „skurczyć” i napiąć skórę.

people 2602231 1920

powrót do bieżących aktualności

Wyślij zapytanie
_Common.PrivatePolicyAccept