Jak istotna jest jakość materiałów i wykonania w zmiękczaczu?

Jak istotna jest jakość materiałów i wykonania w zmiękczaczu?

Opublikowano 02/08/2019

Chcesz mieć lepszą wodę w domu? Skontaktuj się z nami »

Wiele zmiękczaczy dostępnych na rynku jest zbudowane z komponentów pochodzących od różnych producentów i dostawców. Dla użytkownika oznacza to spore ryzyko w przypadku awarii – komponenty użyte do skonstruowania urządzenia mogą mieć różne warunki gwarancji, żywotność i jakość, poza tym nie ma pewności, że będą w 100% kompatybilne.

Dlatego też wybór zmiękczacza zaprojektowanego, wyprodukowanego oraz przetestowanego w jednym i tym samym miejscu to dużo pewniejsze rozwiązanie. Tak też działamy w EcoWater – nasze zmiękczacze pochodzą w 100% w USA, z jednej linii produkcyjnej, a ich najwyższą jakość oraz skuteczność potwierdzają liczne patenty oraz certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.

Najważniejsze komponenty zmiękczacza to m.in.:

  • Głowica
  • Obudowa
  • Elektroniczny sterownik, który w zależności od rodzaju zaprogramowania decyduje o tym, czy zmiękczacz regeneruje się w optymalnym momencie oraz czy zużywa optymalne dawki wody i soli.

 AdobeStock 210792566

Solidna, nieskomplikowana w budowie głowica

Skupmy się na dwóch pierwszych komponentach. Głowica, czyli serce zmiękczacza, kieruje wodę w odpowiednie przeloty oraz kieruje regeneracją w zmiękczaczu. W przypadku głowicy siła kryje się w prostocie. Mimo pełnienia istotnej funkcji, jej budowa powinna być jak najmniej skomplikowana, głównie po to, aby w razie awarii, można było łatwo dostać się do wadliwej części i aby w ogóle opłacało się podchodzić do naprawy. W wielu przypadkach, gdy głowica ma skomplikowaną konstrukcję i serwisant ma problem z dostaniem się do jej części składowych, najprawdopodobniej zaproponuje wymianę całej głowicy, co jest dużo kosztowniejsze, niż wymiana wadliwego elementu. W przypadku EcoWater takiego problemu nie ma, ponieważ z myślą o łatwym i szybkim (a więc i niedrogim) serwisie, głowicę zaprojektowano tak, aby można było ją rozkręcić na części pierwsze za pomocą jednego śrubokręta! W razie konieczności wymiany części, EcoWater zapewnia ich dostępność, w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych producentów, zwłaszcza tych oferujących urządzenia składane z różnych komponentów.

AdobeStock 216777719

Odporna obudowa chroniąca delikatne komponenty

Obudowa to drugi z komponentów, który decyduje o jakości zmiękczacza. Mimo że zmiękczacz instaluje się jednorazowo, zwykle w miejscu mniej uczęszczanym, takim jak piwnica czy kotłownia, warto zaopatrzyć się w urządzenie z solidną obudową. Nie zapominajmy, że zmiękczacz jest narażony na uszkodzenia w transporcie, poza tym niższej jakości obudowa po prostu wygląda gorzej i tanio. Najczęściej zewnętrzne warstwy zmiękczaczy produkuje się z polipropylenu. Urządzenia wyższej klasy, takie jak EcoWater, są chronione przez odporną i trwałą obudowę z ABS, służącego m.in. do produkowania zderzaków samochodowych.

AdobeStock 192821860

… i „smaczki”

O jakości zmiękczacza decydują ponadto pewne dodatkowe udogodnienia, które podnoszą komfort użytkowania i świadczą o fakcie, że masz do czynienia z produktem PREMIUM. Do takich „smaczków” można zaliczyć wolnoopadającą pokrywę zbiornika, która zapobiega trzaskaniu podczas dosypywania soli, automatycznie włączające się oświetlenie wewnątrz zbiornika, przydatne zwłaszcza w ciemnych pomieszczeniach, czy wyświetlacz o wysokim kontraście, prezentujący najważniejsze informacje nt. statusu urządzenia. To wszystko można znaleźć w zmiękczaczach eVOLUTION.

 

powrót do bieżących aktualności

Wyślij zapytanie
_Common.PrivatePolicyAccept