6 cech dobrego zmiękczacza

6 cech dobrego zmiękczacza

Opublikowano 06/07/2016

Chcesz mieć lepszą wodę w domu? Skontaktuj się z nami »

Skoro zdajesz sobie sprawę z tego, że twarda woda to wróg Twojego domu, to już połowa sukcesu.  Drugie 50% to dobrze dobrany zmiękczacz. Jak wybrać najlepszy? Poniższy artykuł wskaże Ci najważniejsze aspekty, które pomogą Ci podjąć decyzję albo przynajmniej zawężą Twój krąg poszukiwań.

Kupno zmiękczacza to inwestycja na lata. W wielu kwestiach można ją porównać do kupna samochodu. Co się liczy? Niezawodność, bezpieczeństwo, oszczędna eksploatacja, udogodnienia i dobry serwis. Nawet kosztem wyższej ceny. Wiesz, że za dobrej jakości auto i pewność, że w razie awarii uzyskasz fachową pomoc, warto zapłacić trochę więcej - inwestycja się opłaci. Ze zmiękczaczem jest identycznie.   

AdobeStock 45431242
Jakość materiałów i elektronika
  • Niezawodność i bezpieczeństwo zmiękczaczy gwarantują zastosowane materiały oraz elektronika sterująca urządzeniem. Najlepszej jakości komponenty minimalizują ryzyko awarii i zalania pomieszczenia. Sprawiają, że zmiękczacz będzie dostarczał Ci miękką wodę przez długie lata.
  • Dodatkowe udogodnienia dostępne na rynku, takie jak możliwość połączenia ze zmiękczaczem przez WiFi, to gratka zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie wysoki komfort i są nastawieni na inteligentne rozwiązania w domu.

Nie ma co się oszukiwać – na wysokiej jakości wykonanie i dodatkowe udogodnienia mogą sobie pozwolić tylko czołowi producenci. Nie licz na to, że tani produkt będzie równie trwały i wydajny jak ten rozpoznawanej marki o długich tradycjach w dziedzinie zmiękczania wody. Wysoka jakość ma swoją cenę, ale warto ją ponieść.

zdjecie glowicy ecowater 3 4cala 1

Głowica zmiękczacza wody

Eksploatacja

Wysokiej jakości elektronika decyduje ponadto o innej bardzo ważnej kwestii w zmiękczaczu – kosztach eksploatacji. Materiałami eksploatacyjnymi są woda, sól tabletkowana i prąd. Woda i sól są zużywane przez urządzenie do regeneracji złoża jonowymiennego, odpowiedzialnego za wyłapywanie z wody jonów powodujących jej twardość. Generalna zasada jest taka, że im bardziej zaawansowany technologicznie zmiękczacz, tym regeneracja jest bardziej efektywna. A dlaczego? Dlatego, że proces uruchamia się wyłącznie wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba i obejmuje tylko tę część złoża, która jest wyczerpana. Elektronika w prostszych urządzeniach „nie myśli”, tylko ma zaprogramowaną z góry częstotliwość regeneracji, bez względu na zużycie wody i stopień wyczerpania złoża jonowymiennego. To oznacza, że marnujesz materiały eksploatacyjne, gdy nie ma potrzeby zmiękczania wody lub pełnej regeneracji złoża.

sol w zbiorniku1

Sól tabletkowana do regeneracji zmiękczacza

Opieka serwisowa

I ostatnia, bardzo ważna kwestia: fachowe doradztwo, gwarancja i opieka serwisowa. Najpewniej powierzyć to jednej firmie lub osobie, która jest ekspertem w dziedzinie zmiękczania wody. Zarekomenduje Ci najlepszy zmiękczacz, prawidłowo go uruchomi, przekaże swoją wiedzę i w razie potrzeby, dokona niezbędnych napraw. Zapewni Ci komfort na etapie zakupu jak i po nim. A Ty masz święty spokój…

grupowe slajd

Autoryzowani Partnerzy EcoWater

Podsumowując, nie kupuj kota w worku. Bezimiennego zmiękczacza, który może i kusi ceną, ale na tym jego atuty się kończą. Zadbaj o to, aby Twój zakup rzeczywiście był na lata. Wysoka jakość, bezpieczeństwo, zaawansowana technologia i komfort użytkowania to najbardziej opłacalny mix.

powrót do bieżących aktualności

Wyślij zapytanie
_Common.PrivatePolicyAccept