5 oznak zniszczenia włosów przez twardą wodę

5 oznak zniszczenia włosów przez twardą wodę

Opublikowano 28/03/2017

Chcesz mieć lepszą wodę w domu? Skontaktuj się z nami »

Twarda woda ma duży wpływ na to, jak wyglądają Twoje włosy. Droższe kosmetyki i odżywki do mycia mogą w jakimś stopniu niwelować negatywne oddziaływanie jonów wapnia i magnezu na włosy ale to nie rozwiąże trwale i skutecznie problemu fryzury narażonej na zniszczenie chociażby poprzez zwyczajne umycie głowy pod prysznicem.

Określenie "twarda woda" służy do opisywania wody o wysokiej zawartości minerałów, zazwyczaj wapnia i magnezu, oraz wodorowęglanów i siarczanów. Stopień twardości staje się większy w miarę wzrostu zawartości składników mineralnych w wodzie. Woda twarda wymaga dużo więcej mydła, szamponu lub detergentu niż miękka woda, aby uzyskać te same efekty myjące.

gatto relax2

Jakie są efekty działania twardej wody na włosy?

  • Twoje włosy są w słabej kondycji, łatwo się łamią,
  • Fryzura straciła objętość, włosy są płaskie i bez życia,
  • Włosy są wysuszone, matowe i bez połysku,
  • Twoje piękne loki puszą się i ciężej Ci je układać,
  • Zauważasz nadmierne wypadanie włosów.

indeks

Badania wykazały również, że twarda woda może być przyczyną egzemy. Wapń i magnez w twardej wodzie powodują, że skóra staje się bardziej sucha, co może prowadzić do podrażnienia. Ponadto, ponieważ twarda woda wymaga dużo więcej mydła, szamponu lub detergentu niż przy użyciu miękkiej wody, osoby żyjące na obszarach z twardą wodą, zmuszone są do używania większej ilości kosmetyków, co może nasilić wypryski i podrażnienia.

Dlaczego twarda woda szkodzi włosom?

Potrzebujesz wody do mycia włosów, a jeśli woda jest twarda, pogarsza kondycję Twoich włosów przy każdej kąpieli lub prysznicu.

Każdy włos składa się z niewielkich łusek, które są ułożone podobnie jak dachówki na domu. Twarda woda powoduje, że łuski włosa unoszą się, co sprawia, że twoje włosy są szorstkie i plączą się. Ponieważ włosy nie są gładkie, trudniej jest spłukać z nich cały kosmetyk, którego używasz do mycia. Niespłukane płyny zostają na Twoich włosach i obciążają je, zamiast wydobywać ich piękno. Co gorsza, szampony i odzywki są mniej skuteczne w twardej wodzie, ponieważ reagują z nadmiarem minerałów, tworząc sole wapniowe lub magnezowe. Nie są one łatwo rozpuszczalne w wodzie i mogą powodować powstawanie niewidocznych dla oka warstw osadów na mieszkach włosowych. W najgorszych przypadkach, prowadzi to do wypadania i przerzedzenia włosów.

AdobeStock 44397452

Włosy możesz ratować na kilka sposobów:

  • Myj włosy wodą mineralną,
  • Płucz włosy roztworem octu jabłkowego i wody destylowanej,
  • Używaj specjalistycznych kosmetyków do wody twardej,
  • Używaj po myciu olejków wygładzających łuski włosa,
  • Zamontuj zmiękczacz wody.

Nie lekceważ oznak zniszczenia włosów przez wodę. Im dłużej włosy są narażone na negatywne skutki osadów z twardej wody, tym trudniej będzie Ci odwrócić sytuację.

powrót do bieżących aktualności

Wyślij zapytanie
_Common.PrivatePolicyAccept