5 dowodów na to, że zmiękczanie wody ma sens

5 dowodów na to, że zmiękczanie wody ma sens

Opublikowano 17/10/2019

Chcesz mieć lepszą wodę w domu? Skontaktuj się z nami »

Obecność nadmiaru minerałów, takich jak magnez i wapń sprawia, że woda staje się twarda. Twarda woda powoduje liczne problemy w domu, w tym nawarstwianie się osadów z kamienia, awarie hydrauliki i sprzętów AGD, suchą skórę i włosy, czy alergie. To tylko niektóre z powodów, dla których w domach i biurach poszukuje się najlepszych technik lub technologii zmiękczania wody, czyli procesu przekształcania twardej wody w miękką wodę. Przekształcenie odbywa się poprzez wymianę twardych soli magnezu i wapnia na sód w procesie wymiany jonowej. Proces ten jest wykonywany przez warstwy żywicy naładowane solami sodowymi, które przyciągają sole twarde i przekształcają je w sole miękkie.

ZMIĘKCZACZE WODY

Większość dzisiejszych domów i biur, w których występuje problem twardej wody, wykorzystuje ZMIĘKCZACZE WODY, czyli najefektywniejszy sposób na zmiękczenie wody tak, aby była dobra dla zdrowia i urządzeń. Mimo to duża liczba osób ma wątpliwości co do skuteczności zmiękczania wody. Oto 5 dowodów na to, że proces zmiękczania wody i zadbanie o miękką wodę ma sens.

AdobeStock 286873025

1. Zapobiega budowaniu osadów wewnątrz i na urządzeniach

Jeśli na Twoich urządzeniach gromadzi się kamień, nie ma wątpliwości, że masz twardą wodę. Osady mineralne z twardej wody można znaleźć na ekspresach do kawy, czajnikach, na grzałkach, w rurach i innych regularnie używanych urządzeniach. Osady mogą się stopniowo nawarstwiać, przez co przepływ wody przez rurę jest mniej efektywny. Jeśli nie walczysz z problemem twardej wody w orurowaniu, może ona łatwo uszkodzić całą instalację wodno-kanalizacyjną. Bolesnymi dla kieszeni konsekwencjami twardej wody są częste awarie sprzętów AGD, w tym kosztownych kotłów grzewczych i pomp ciepła.

Proces zmiękczania wody z pomocą zmiękczacza może zapobiec tym problemom. Obecnie modele są nawet wyposażone w funkcje montażu na ścianie i mogą być łatwo zainstalowane w dowolnym miejscu obok pralki, prysznica, kotła, itp.

2. Ukojenie w przypadku suchej skóry i włosów

Twarda woda sprawia, że skóra i włosy stają się suche, niektóre osoby mogą również odczuwać swędzenie skóry i podrażnienia, prowadzące do alergii, a nawet atopowego zapalenia skóry. Dzieje się tak z powodu obecności wspomnianego już wapnia i magnezu. Minerały z wody osadzają się na skórze i włosach, mydło i szampon nie rozpuszczają się wystarczająco dokładnie, a twarda woda nie jest w stanie dokładnie ich spłukać. Właśnie to jest powód, dla którego czujesz swędzącą skórę. Twarda woda może również blokować pory, powodując zaskórniki i stany zapalne. Zmiękczona woda dla odmiany  pozwala zachować zachować gładkość skóry i włosów oraz odpowiedni stopień nawilżenia, dzięki nienaruszonej barierze ochronnej ciała.

AdobeStock 213497754

3. Zapobiega niszczeniu się ubrań w praniu

Jeśli pościel i ubrania staną się szare i wyblakłe, to jest to oznaka twardej wody. Obecność dodatkowych minerałów w wodzie sprawia, że jest ona nieefektywna w praniu i po wysuszeniu ubrań, czujesz że są wyblakłe, szorstkie, pozbawione miękkości. Jednym ze skutecznych sposobów na ten problem jest zastosowanie zmiękczacza wody w celu przekształcenia twardej wody w wodę miękką, zanim dotrze ona do pralki. W miękkiej wodzie detergenty odpowiednio się rozpuszczą i nie będą niszczyć ubrań.

4. Eliminuje problem plam wodnych w łazience i w kuchni

Jeśli widzisz jasne plamy na wannie, zlewozmywaku i na kabinie, musisz wiedzieć, że ich przyczyną są sole wapnia i magnezu pozostawione po odparowaniu twardej wody. Osady tych soli można zauważyć również na bateriach i innych elementach armatury. Podobnie sytuacja wygląda w kuchni – poplamione blaty, krany, sztućce, szklanki i szklane elementy wyposażenia. Istnieje kilka sposobów ich usunięcia, ale jedyne trwałe rozwiązanie to ponownie proces zmiękczania wody przy użyciu najlepszego dostępnego na rynku zmiękczacza wody.

AdobeStock 45060997

5. Miękka woda dba o stan instalacji wodnych

Rury mogą łatwo ulec uszkodzeniu w wyniku osadzania się kamienia pochodzącego z twardej wody. Przepływ wody zostaje ograniczony z powodu warstwy osadów z kamienia, odkładających się wewnątrz rur, przez co światło rury stopniowo się zmniejsza. Wymaga to częstszych napraw instalacji wodno-kanalizacyjnych. Twarda woda może również skrócić żywotność wszystkich tych urządzeń gospodarstwa domowego, które mają kontakt z wodą. Zmiękczanie wody pomoże Ci zapobiec tym problemom i sprawi, że będziesz wolny od częstych napraw.

 

powrót do bieżących aktualności

Wyślij zapytanie
_Common.PrivatePolicyAccept