4 straszne (ale prawdziwe!) fakty o wodzie

4 straszne (ale prawdziwe!) fakty o wodzie

Opublikowano 31/10/2019

Chcesz mieć lepszą wodę w domu? Skontaktuj się z nami »

Dziś Halloween - najmroczniejszy dzień w roku, ale czy wiesz, co jest straszniejsze od kostropatych czarownic z krzywym nosem i owłosionych pająków? Liczba osób, które nadal nie mają dostępu do czystej wody pitnej (podpowiadamy, że to aż 2 miliardy!). Ta liczba jest tak wysoka, że aż przyprawia o gęsią skórkę! Oto lista przerażających (ale bardzo realnych) faktów na temat czystej wody, które porządnie Cię wystraszą!

1. Ci, którzy nie mają dostępu do czystej wody pitnej, mogliby zapełnić 35 000 Stadionów Narodowych

Wyobrażacie sobie? Liczba osób, które obecnie nie mają dostępu do czystej wody pitnej, jest wystarczająca, aby zapełnić 35 tysięcy stadionów wielkości warszawskiego narodowego!

audience 1866738 1920

2. Dziennie prawie 1000 dzieci umiera z powodu złej jakości wody

Zgony dzieci poniżej 5. Roku życia wywołuje biegunka spowodowana korzystaniem z nieprzystosowanej do picia wody, złymi warunkami sanitarnymi i brakiem podstawowych warunków higienicznych. Rocznie daje to 365 000 zgonów…

child 4035526 1920

3. Jest dwukrotnie więcej osób bez czystej wody, niż użytkowników Instagrama.

Millenialsi uwielbiają fotografować i transmitować swoje życie na Instagramie, oglądajć zdjęcia i filmy stworzone przez przyjaciół, idoli i ich ulubione marki. Nie jest więc zaskoczeniem, że dziennie ponad miliard ludzi sprawdza swoje konta Instagram. Zaskakujący (i dość przerażający) jest natomiast fakt, że to tylko 50% grupy, która nie może na co dzień korzystać z czystej, bezpiecznej wody pitnej.

cup 2218405 1920

4. Liczba osób bez czystej wody pitnej jest niemal trzykrotnie wyższa, niż ludności Europy

Ludzie żyją bez czystej wody pitnej głównie w rozwijających się krajach Afryki, Ameryki Południowej i Azji Południowo-Wschodniej. Kontynent Europejski liczy sobie około 700 000 000 mieszkańców. To cała masa ludzi, ale i tak trzykrotnie mniejsza, niż osób dotkniętych niedoborem wody zdatnej do picia.

urban 438393 1920

Były to dość przerażające fakty dotyczące czystej wody, ale możemy odczarować te liczby. Każdy sprzedany zmiękczacz EcoWater przyczynia się do poprawy warunków bytowych w Birmie, gdzie wspieramy lokalną ludność cierpiącą na niedostatek wody pitnej. Kupując nasz zmiękczacz, dokładasz swoją cegiełkę do poprawy jakości życia w miejscach, w których codzienność jest naznaczona wyborami dużo trudniejszymi, niż trywialne „Cukierek albo psikus”.

powrót do bieżących aktualności

Wyślij zapytanie
_Common.PrivatePolicyAccept