Zrównoważony rozwój na Międzynarodowy Dzień Wody 2020

Zrównoważony rozwój na Międzynarodowy Dzień Wody 2020

Opublikowano 22/03/2020

Chcesz mieć lepszą wodę w domu? Skontaktuj się z nami »

Hasło „zrównoważony rozwój" ma wiele obliczy. Odnosi się m.in. do odnawialnych źródeł paliw, ograniczenia emisji dwutlenku węgla, ochrony środowiska i utrzymania w równowadze delikatnych ekosystemów naszej planety. Krótko mówiąc, zrównoważony rozwój ma na celu ochronę środowiska naturalnego, zdrowia ludzkiego i ekologicznego, a jednocześnie napędzanie innowacji przy jednoczesnym nienarażaniu na szwank dotychczasowego stylu życia. Zrównoważony rozwój określa sposób, w jaki możemy żyć w harmonii z otaczającym nas światem, chroniąc go przed zniszczeniem i uszkodzeniem.

Posłuchaj, co o zrównoważonym rozwoju mówią pracownicy EcoWater Systems z całego świata:

Dziś żyjemy w nowoczesnym, konsumenckim i w dużej mierze miejskim świecie, codziennie konsumując ogromne ilości zasobów naturalnych. Zrównoważony rozwój skupia się na wyważeniu delikatnej granicy pomiędzy konsumenckimi potrzebami, związanymi z postępem technologicznym i ekonomicznym oraz potrzebą ochrony środowiska, w którym wszyscy wspólnie żyjemy.

AdobeStock 227257562

Część społeczeństwa, która żyje świadomie i odpowiedzialnie, już podejmuje kroki, aby chronić środowisko naturalne. Stosuje recykling, zmniejsza zużycia energii poprzez wyłączanie urządzeń elektronicznych, zamiast korzystania z trybu uśpienia, w miarę możliwości wybiera rower zamiast samochodu. Wdrażane są normy i przepisy, które mają na celu minimalizację zanieczyszczenia i utrzymania niskiej emisji dwutlenku węgla przez fabryki. Zachęca się obywateli do instalowania odnawialnych źródeł energii zarówno w miejscach zamieszkania, jak i w miejscach pracy. Myśl proekologiczna jest również obecna w branży wodnej.

Ludzie mają coraz większą świadomość ekologiczną odnośnie wody – wskazuje Nick Bampton, Dealer Manager w EcoWater Systems UK. Zaczynają rozumieć, że nie powinni marnować tego zasobu. Dla nas w EcoWater głównym celem jest zwrócenie na to uwagi i dalsza zmiana tego nastawienia. Dlatego też nasze produkty są wyposażone w funkcje, dzięki którym można kontrolować zużycie wody w domu.

AdobeStock 123309203

Ochrona środowiska naturalnego dla wielu jest podstawową troską o przyszłość ludzkości. Zaczęłam myśleć proekologicznie odkąd mam dzieci. Chcę być dumna z moich obecnych działań dla ich przyszłości. – mówi Anne Claire Gatard, European Director Online & Marketing w EcoWater. W 2012 r. Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zrównoważonego Rozwoju zebrała się, aby omówić i opracować zestaw celów, do których należy dążyć. Lista zawierała między innymi:

  • Położenie kresu ubóstwu i głodowi,
  • Lepsze standardy edukacji i opieki zdrowotnej - zwłaszcza w odniesieniu do jakości wody i warunków sanitarnych,
  • Zrównoważony wzrost gospodarczy.
  • Wszystkie założenia powinny być osiągnięte przy jednoczesnym przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatycznych, zanieczyszczeniom i wszelkim innym czynnikom, które mogą szkodzić zdrowiu oraz życiu ludzi.
  • Zrównoważony rozwój powinien uwzględniać „stan zdrowia” lądu, powietrza i morza.

Rob Swinnen, Managing Director z regionu EMEA zaznacza, że zrównoważony rozwój powinien mieć swoje odzwierciedlenie w jakości i trwałości kupowanych sprzętów, które podnoszą komfort życia i jednocześnie przedłużają żywotność innych urządzeń w domu. Ma to na celu rzadsze dokonywanie zakupów oraz ograniczenie niezbędnych inwestycji i napraw konserwacyjnych do minimum - Zrównoważony rozwój oznacza, że tak, w świecie zachodnim chcemy prowadzić komfortowe życie ale ono musi być zrównoważone. Chcemy używać sprzętów o długiej żywotności. Chcemy uniknąć sytuacji, gdzie urządzenie ulegnie awarii lub zużyciu po pięciu, sześciu latach. Dzięki dobremu serwisowi i dobremu systemowi gwarancji nasze urządzenia można eksploatować przez 15, 20 lat. Nasz produkt dostarcza również korzyści ekologicznych - zwiększa wydajność oraz żywotność kotła i instalacji grzewczej, chroni urządzenia takie jak zmywarki do naczyń, pralki, ekspresy do kawy... Więc faktycznie jest wiele korzyści z posiadania zmiękczacza EcoWater w codziennym życiu i uświadamianie o tym ludzi, jest wyjątkową misją.

AdobeStock 255162614

Słowa te potwierdza Olivier Bourdeau, Business Unit Manager z regionu EMEA, podkreślając, że poza trwałością sprzętu, ważne są też aspekty dotyczące ekologicznej eksploatacji - Zrównoważony rozwój jest integralną częścią naszych produktów, ich funkcji. Dzięki nim nasze urządzenia oszczędzają dużo wody i soli tabletkowanej.

Zrównoważony rozwój dotyczy również tego, w jaki sposób technologia ma napędzać naszą bardziej ekologiczną przyszłość i w jaki sposób ułatwi lub umożliwi życie na danym terenie. W EcoWater wykorzystujemy nasze technologiczne osiągnięcia i wiedzę do stworzenia lepszych warunków życia na terenach dotkniętych niedostatkiem bezpiecznych źródeł wody. Mówi o tym Usama Patel, Regional Business Development Manager na Bliski Wschód i Afrykę Północną - W branży wodnej jest wiele firm, które myślą o nowych produktach, o innowacjach ale jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, skupienie się na jednym produkcie i jednej marce, to jest to EcoWater. Na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej nie mamy łatwo dostępnej rzeki czy innych źródeł wody, więc (…) musimy odsalać wodę morską. Trzeba uzdatniać wodę, bo nie ma żadnych zasobów naturalnych, a deszcz pada rzadko.

AdobeStock 174952521

Nie jest jeszcze jasne, jak będzie wyglądać nasza zrównoważona przyszłość, ale im więcej ulepszonych lub nowych, ekologicznych technologii i im wyższa świadomość społeczeństw o tym, że można żyć wygodnie i jednocześnie odpowiedzialnie, tym ta przyszłość jawi się w jaśniejszych barwach. Każdy z nas na własną rękę może wdrażać w codzienność swoją i swojej rodziny założenia zrównoważonego rozwoju. Wspólny wysiłek zwiększa nasze szanse na sukces.

Zasubskrybuj nasz kanał YouTube tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCdDMc9boB9VHWn-5qtbZ7iA

powrót do bieżących aktualności

Wyślij zapytanie
_Common.PrivatePolicyAccept